Description
| Technical Data | |
|---|---|
| GENERAL | |
| Voltage rating | 250 V AC, DC |
| Current rating | 5 A AC, DC |
| Withstand voltage | 1500 V AC for 1 minute |
| Insulation resistance | 1000 MΩ min |
| Temperature range | -25 °C + 85 °C |
| Contact resistance | 10 mΩ |
| Insulator material | Nylon 66 |
| Internal contacts material | Phosphor Bronze / Brass |
| Internal contacts finishing | Tin-plated |
| Technical characteristic | Value |
|---|---|
| Item ID | 100961 |
| Condition | New |
| Model | PR4MK04K |
| Manufacturer | UAB Teltonika Networks |
| Manufacturing country | Lithuania |
| Content | 1 piece |
| Weight | 2 g |
| Net weight | 2 g |
| Customs tariff number | 85176200 |
Standard order numbers
| Order code | HS-Code | HTS-Code |
|---|---|---|
| PR4MK04K | 85369010 | 8536.90.10 |
.
UAB Teltonika Networks
4-Pin plug with contact terminals (PR4MK04K)
PR4MK04K
Item number VAR-827001164
Manufacturer Product Number: PR4MK04K
Taric/custom code: 85176200
Stock level: ${ $store.getters.currentItemVariation.stock.net }
Expected dispatch delay beyond available stock: up to 2 weeks
Product dispatched from Riedlingen, Germany
EUR 1.92
*
Content
1 piece
Log in and get better prices. Or contact us and request B2B status.
* Excl. VAT excl. Shipping
Customers frequently viewed
You may also like
New item
Alinx HEA13 FPGA Dev Board & Kit with AMD Virtex US+ XCVU13P + JETSON ORIN/THOR 20GB
€18,746.53 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Alinx AXRF47 dev board & Kit based on AMD Zynq US+ RFSoC XCZU47DR
€14,135.82 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Alinx AXW47 dev board & Kit with AMD Zynq™ US+ RFSoC XCZU47DR
€13,810.00 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Special offer
RUT145 industrial router with RS485, Cellular network region: Standard version
€61.37 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
New item
New item
Queclink WR310FBR - Advanced 5G Industrial Cellular Router (Brazil only)
€0.00 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Accessories
RUT956 - 4G router (North America) + SDK + One free RMS credit, Cellular network region: North america
€226.15 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
RUTX12 - Dual 4G router (North America) + One free RMS credit, Version: Nord-Amerika
€417.93 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
RUT951 North america version, Cellular network region: North america
€204.56 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Item bundle
[Bundle] Cellular router for shopping centre vehicle and people counter
€163.20 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Item bundle
[Bundle] University faculty coverage with wireless access point
€141.08 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Item bundle
[Bundle] Reliable network connectivity in a limited 3D system space
€205.65 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Item bundle
[Bundle] Remotely managed surveillance solution for logistics center
€290.47 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
