The WKF300 is a BLE beacon designed as a key fob. It can be used for driver ID identification and as a panic button.
The WKF300 is a BLE beacon designed as a key fob. It can be used for driver ID identification and as a panic button.
Specifications
| Dimensions | 2.20’’(L)×1.61’’(W)×0.31’’(H) (56×41×8mm) |
| Weight | 0.79oz (22.3g) |
| Operating Voltage | 2.4V~3.3V DC |
| Operating Temperature | -20℃~+60℃ |
| Battery | CR2032 button battery |
| Standby Time | 3 years (under normal ambient conditions, pressing three times per day); 1 year (continuous broadcast every second) |
| Transmission Distance | 80m (open area) |
| Carrier Frequency | 2.4 GHz, supports BLE 4.2 protocol |
| Sensitivity | -88dBm |
| Sampling Period | Once per second |
| LED Indicator | Indicates host device activation, pairing, or low battery |
| Transmission Mode | Continuous driver on-board status broadcast (1000ms to 5000ms) One-time data broadcast for emergency alerts |
| Low Power Alarm | Indicated in the data sent to the receiver |
Resource
Product-Related Files
| Technisches Merkmal | Wert |
|---|---|
| Art.-ID | 103599 |
| Zustand | Neu |
| Modell | WKF300 |
| Hersteller | Queclink |
| Herstellungsland | China |
| Inhalt | 1 Stück |
| Gewicht | 1000 g |
Queclink
Queclink WKF300 - BLE Key Fob
Artikelnummer VAR-827004166
Hersteller-Teilenummer: WKF300
Taric/custom code: 8526919090
Lagerbestand: ${ $store.getters.currentItemVariation.stock.net }
Voraussichtliche Versandverzögerung über den verfügbaren Bestand hinaus: bis 2 Wochen
Artikel wird versendet ab D-Riedlingen.
14,05 USD
*
Inhalt
1 Stück
Loggen Sie sich ein und erhalten Sie bessere Preise. Oder kontaktieren Sie uns und fragen Sie nach dem B2B-Status .
* Exkl. MwSt. exkl. Versandkosten
Häufig aufgerufene Artikel
RYLR998: 868/915MHz LoRa UART Transceiver module DIP Version
11,32 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
PA1010D v2 GPS/GLONASS/Galileo GNSS patch Antenna module MediaTek MT3333, Version: Version 1
14,16 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
PA1616D (CD-PA1616D): GPS + Galileo + GLONASS antenna module, MediaTek MT3333 (Firmware: AN5.1.6_0024)
12,80 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
PA1616S (CD-PA1616S): GPS antenna module, MediaTek MT3339
13,94 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
MPSoC Module with AMD Zynq UltraScale+ ZU4EG-1E, 2 GByte DDR4 SDRAM, 4 x 5 cm
395,40 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Sonderangebot
RYS8833: Ultra Low Power 1.8V UART/I2C interface GNSS module
10,65 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
FTC880 (EU, MEA, APAC), Version: Europa. Naher Osten und Afrika. Asien und Pazifik
58,23 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Artikelpaket
[Paket] RMS credit code (sent within 4 business hours) + Support
2,04 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Auch interessant
Alinx 100G Ethernet UDP/IP Stack FPGA IP Core for Network Acceleration
28.822,29 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Neuheit
Alinx AXW23 Dev Board & Kit with AMD Zynq™ US+ RFSoC ZU47DR
26.922,77 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx AXW49 dev board with AMD Zynq US+ RFSoC XCZU49DR
25.335,94 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx AXRF49 Dev Board & Kit with AMD Zynq US+ RFSoC ZU49DR
24.149,05 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx 10G Ethernet TCP/IP Stack FPGA IP Core for Network Acceleration
21.900,35 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Xilinx Virtex UltraScale+ FPGA VCU118 Evaluation Kit
21.730,05 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
AXRF49 Dev Board & Kit with AMD Zynq US+ RFSoC ZU49DR
21.102,18 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
AMD Zynq UltraScale+ RFSoC DFE ZCU670 Evaluation Kit
20.732,04 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Neuheit
Alinx AXRF47 dev board & Kit based on AMD Zynq US+ RFSoC XCZU47DR
16.284,49 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx AXW47 dev board & Kit with AMD Zynq™ US+ RFSoC XCZU47DR
15.909,14 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx 40G Ethernet UDP/IP Stack FPGA IP Core for Network Acceleration
14.600,46 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx AXVU13P FPGA Dev Board & Kit with AMD Virtex US+ XCVU13P
14.397,55 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx AXVU13G FPGA Dev Board & Kit with AMD Virtex US+ XCVU13P
14.397,55 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx AXVU13F V1.0 FPGA Dev Board & Kit with AMD Virtex US+ XCVU13P
14.397,55 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
AXRF47 dev board & Kit based on AMD Zynq US+ RFSoC XCZU47DR
13.769,44 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
USRP X310 (KINTEX7-410T FPGA, 2 CHANNELS, 10 GIGE AND PCIE BUS)
13.029,05 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx ACRF47 SoM based on AMD Zynq US+ RFSoC XCZU47DR
12.220,91 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx Z19-M Dev Board & Kit with AMD Zynq US+ MPSoC XCZU19EG
11.630,86 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx AXRF67 Dev Board & Kit with AMD Zynq US+ RFSoC XCZU67DR
11.501,14 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx AXW22 Dev Board with AMD Zynq US+ RFSoC XCZU47DR
9.556,86 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx Z19 Dev Board & Kit based on AMD Zynq US+ MPSoC ZU19EG
8.723,23 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
RYLR998: 868/915MHz LoRa UART Transceiver module DIP Version
11,32 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
PA1010D v2 GPS/GLONASS/Galileo GNSS patch Antenna module MediaTek MT3333, Version: Version 1
14,16 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
PA1616D (CD-PA1616D): GPS + Galileo + GLONASS antenna module, MediaTek MT3333 (Firmware: AN5.1.6_0024)
12,80 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
PA1616S (CD-PA1616S): GPS antenna module, MediaTek MT3339
13,94 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
MPSoC Module with AMD Zynq UltraScale+ ZU4EG-1E, 2 GByte DDR4 SDRAM, 4 x 5 cm
395,40 $ *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Neuheit
Neuheit
WKF300 Flyer (EN)