Description
| Parameters | |
|---|---|
| Frequency Range: | 2.4~2.5GHz,5.10~5.95GHz |
| Polarization | Linear |
| Gain | ≤3.5 dBi |
| V.S.W.R | 2.5 |
| Impedance | 50 Ω |
| Connector | RP-SMA Male |
| RoHS Compliant | |
| Technical characteristic | Value |
|---|---|
| Item ID | 100960 |
| Condition | New |
| Model | PR14RD35 |
| Manufacturer | UAB Teltonika Networks |
| Manufacturing country | Lithuania |
| Content | 1 piece |
| Weight | 15 g |
| Net weight | 15 g |
| Customs tariff number | 85176200 |
UAB Teltonika Networks
WiFi dual-band SMA antenna (PR14RD35)
PR14RD35
Item number VAR-827001163
Manufacturer Product Number: PR14RD35
Taric/custom code: 85176200
Stock level: ${ $store.getters.currentItemVariation.stock.net }
Expected dispatch delay beyond available stock: up to 2 weeks
Product dispatched from Riedlingen, Germany
EUR 1.92
*
Content
1 piece
Log in and get better prices. Or contact us and request B2B status.
* Excl. VAT excl. Shipping
Customers frequently viewed
You may also like
New item
Alinx AXRF47 dev board & Kit based on AMD Zynq US+ RFSoC XCZU47DR
€14,135.82 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Alinx AXW47 dev board & Kit with AMD Zynq™ US+ RFSoC XCZU47DR
€13,810.00 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Alinx AXVU13P FPGA Dev Board & Kit with AMD Virtex US+ XCVU13P
€12,497.85 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
New item
New item
Queclink WR310FBR - Advanced 5G Industrial Cellular Router (Brazil only)
€0.00 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Queclink GV651CAU - LTE Cat 1 waterproof tracker supporting wide voltage and BLE
€0.00 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Alinx AXRF67 Dev Board & Kit with AMD Zynq US+ RFSoC XCZU67DR
€9,983.61 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Accessories
RUTX12 - Dual 4G router (North America) + One free RMS credit, Version: Nord-Amerika
€417.93 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
RUTXR1 (North America) + One free RMS credit, Cellular network region: North america
€380.16 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Item bundle
[Bundle] University faculty coverage with wireless access point
€141.08 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Item bundle
[Bundle] Reliable network connectivity in a limited 3D system space
€205.65 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Item bundle
[Bundle] Cellular router for shopping centre vehicle and people counter
€163.20 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
Item bundle
[Bundle] Professional tracking with iridium connected telematics solution
€218.85 *
* Excl. VAT
excl.
Shipping
