1. Supports various MIFARE transponders
2. Built-in buzzer
The kit includes an RFID reader and two RFID cards which can communicate with the Queclink GV series models through the RS232 serial port. It is used for driver ID identification in fleet management applications as well as has a built-in buzzer and LED indicator.The kit includes an RFID reader and two RFID cards which can communicate with the Queclink GV series models through the RS232 serial port. It is used for driver ID identification in fleet management applications as well as has a built-in buzzer and LED indicator.
The kit includes:
1. One RFID reader
2. Two RF cards
Specifications
| Dimensions | 4.65”(L)×2.95”(W)×0.67”(H) (118×75×17mm) |
| Weight | 2.89oz (82g) |
| Standby Current | < 5 mA @12V |
| Sleep Current | < 3 mA @12V |
| Operating Voltage | 8V~32V DC |
| Operating Temperature | -20℃~+80℃ |
| Storage Temperature | -20℃~+85℃ |
| Frequency | 13.56 MHz |
| Radio Frequency Output Power | 200 mW (VCC=5V) 700 mW (VCC=3.0/3.3V) |
| Radio Frequency Standards | Supports various MIFARE standards including MIFARE Mini, MIFARE Ultralight, MIFARE DESFire EV1, MIFARE Plus, MIFARE ONE (S50), MIFARE ONE (S70), MIFARE Pro (X) |
Interfaces
| Interface | RS232 serial port |
| LED Indicator | Red LED power indicator Green LED success indicator |
| Buzzer | Power and RFID success |
| UART Protocol | @Track Air Interface Protocol |
| Technisches Merkmal | Wert |
|---|---|
| Art.-ID | 103596 |
| Zustand | Neu |
| Modell | DR102 |
| Hersteller | Queclink |
| Herstellungsland | China |
| Inhalt | 1 Stück |
| Gewicht | 1000 g |
Queclink
Queclink DR102 - RFID Card Reader Kit
Artikelnummer VAR-827004163
Hersteller-Teilenummer: DR102
Taric/custom code: 8526919090
Lagerbestand: ${ $store.getters.currentItemVariation.stock.net }
Voraussichtliche Versandverzögerung über den verfügbaren Bestand hinaus: bis 2 Wochen
Artikel wird versendet ab D-Riedlingen.
42,78 EUR
*
Inhalt
1 Stück
Loggen Sie sich ein und erhalten Sie bessere Preise. Oder kontaktieren Sie uns und fragen Sie nach dem B2B-Status .
* Exkl. MwSt. exkl. Versandkosten
Häufig aufgerufene Artikel
MPSoC Module with AMD Zynq UltraScale+ ZU4EG-1E, 2 GByte DDR4 SDRAM, 4 x 5 cm
343,23 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Sonderangebot
Artikelpaket
[Paket] RMS credit code (sent within 4 business hours) + Support
1,57 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
FTC880 (EU, MEA, APAC), Version: Europa. Naher Osten und Afrika. Asien und Pazifik
50,55 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Sonderangebot
FMT100 (World Wide market) + FOTA WEB, Version: Ohne USB-Kabel
23,11 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
RYLR998: 868/915MHz LoRa UART Transceiver module DIP Version
9,82 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
FMB9 power cable for cigarette lighter socket (PPCB00001610)
9,74 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
RYLR998_M4: 868/915MHz LoRa Transceiver Module with I-PEX MHF4 Connector DIP Version (without antenna)
10,28 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
FMC650 (Europe, Middle east and Africa), Region: EU. Naher Osten. Afrika. Korea. Thailand
104,74 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx Panasonic Electric Works AXK6A2337YG 120 PIN Board-to-Board Connectors P5K/P5KS Series (0.5mm pitch)
3,64 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Auch interessant
Alinx 100G Ethernet UDP/IP Stack FPGA IP Core for Network Acceleration
25.019,31 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Neuheit
Alinx AXW23 Dev Board & Kit with AMD Zynq™ US+ RFSoC ZU47DR
23.370,42 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx AXW49 dev board with AMD Zynq US+ RFSoC XCZU49DR
21.992,97 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx AXRF49 Dev Board & Kit with AMD Zynq US+ RFSoC ZU49DR
20.962,69 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx 10G Ethernet TCP/IP Stack FPGA IP Core for Network Acceleration
19.010,69 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Xilinx Virtex UltraScale+ FPGA VCU118 Evaluation Kit
18.862,86 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
AXRF49 Dev Board & Kit with AMD Zynq US+ RFSoC ZU49DR
18.317,84 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
AMD Zynq UltraScale+ RFSoC DFE ZCU670 Evaluation Kit
17.996,54 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Neuheit
Alinx AXRF47 dev board & Kit based on AMD Zynq US+ RFSoC XCZU47DR
14.135,82 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx AXW47 dev board & Kit with AMD Zynq™ US+ RFSoC XCZU47DR
13.810,00 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx 40G Ethernet UDP/IP Stack FPGA IP Core for Network Acceleration
12.673,99 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx AXVU13P FPGA Dev Board & Kit with AMD Virtex US+ XCVU13P
12.497,85 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx AXVU13G FPGA Dev Board & Kit with AMD Virtex US+ XCVU13P
12.497,85 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx AXVU13F V1.0 FPGA Dev Board & Kit with AMD Virtex US+ XCVU13P
12.497,85 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
AXRF47 dev board & Kit based on AMD Zynq US+ RFSoC XCZU47DR
11.952,62 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
USRP X310 (KINTEX7-410T FPGA, 2 CHANNELS, 10 GIGE AND PCIE BUS)
11.309,92 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx ACRF47 SoM based on AMD Zynq US+ RFSoC XCZU47DR
10.608,41 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx Z19-M Dev Board & Kit with AMD Zynq US+ MPSoC XCZU19EG
10.096,22 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx AXRF67 Dev Board & Kit with AMD Zynq US+ RFSoC XCZU67DR
9.983,61 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx AXW22 Dev Board with AMD Zynq US+ RFSoC XCZU47DR
8.295,87 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Alinx Z19 Dev Board & Kit based on AMD Zynq US+ MPSoC ZU19EG
7.572,24 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
MPSoC Module with AMD Zynq UltraScale+ ZU4EG-1E, 2 GByte DDR4 SDRAM, 4 x 5 cm
343,23 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Sonderangebot
Artikelpaket
[Paket] RMS credit code (sent within 4 business hours) + Support
1,57 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
FTC880 (EU, MEA, APAC), Version: Europa. Naher Osten und Afrika. Asien und Pazifik
50,55 € *
* Exkl. MwSt.
exkl.
Versandkosten
Neuheit
